Kontakty

Středisko korespondenčních kurzů
Newtonova 725/14
702 41 Ostrava 2
tel. 596 635 730
skk@casd.cz


Mss_DobesDaniel2-224x300

Daniel Dobeš, B.Th.

vedoucí Střediska korespondenčních kurzů

Narodil jsem se v roce 1969 do křesťanské rodiny. Vyrůstal jsem v dobrosrdečném prostředí Jižní Moravy a možná i proto se na svět dívám přes optimistické brýle. Od dětství počítám ve svém životě s Bohem a s vírou, která s přibývajícími roky stále roste. V průběhu „sametové revoluce“ jsem prožil zvláštní zkušenost, která mě vedla k rozhodnutí opustit zaměstnání a jít studovat teologii. Dnes je to již více jak 20 let, kdy sloužím jako kazatel Církve adventistů s. d. na různých místech. Spolu s manželkou máme tři dospívající děti a malého pejska, který je takovým živým antistresorem. Rád čtu, něco kutím a jezdím na kole. Jsem Bohu vděčný za rodinu, přátele a víru, která mi stále pomáhá nacházet smysl života i služby.

Věřím, že naše nabídka Vám i nadále bude nápomocna při hledání odpovědí na některé Vaše otázky.


foto

Jindřich Černohorský
zodpovědný za internetové kurzy

Na svět jsem přišel na začátku ledna roku 1965. Přesto, že jsem dnes kazatel a pracuji v křesťanské internetové televizi HOPE TV, nikdy jsem kazatelem nechtěl být. Ale jak se říká: “Člověk míní a Bůh mění.“ Když mi bylo 18let a chodil jsem s mou pozdější manželkou Ivou, tak jsem se rozhodl vzít víru v Boha vážně. Ne jako nějaký přívěšek, který když se nehodí, tak se odloží. Tehdy jsem Ivě řekl, že chci jít životem s Bohem, že věřím, že on je ten, který dává všemu smysl. Myslela si, že je to zase jeden z mých vtípků, ale nebyl. Oba jsme více poznávali Bibli a po roce byli pokřtěni. V roce 1989 jsem se rozhodl ke studiu dálkového teologického semináře , a to ne proto, abych byl profesionální duchovní, ale abych lépe rozuměl víře, smyslu života a mohl tak lépe pomáhat kamarádům, kteří měli mnoho otázek. Hlubší studium Bible mě velice oslovovalo a cítil jsem, že pro mě má Bůh plán. Dnes mu sloužím už více jak 20 let. Od roku 2011 jsem se stal pracovníkem internetové televize HOPE TV, kde pracuji jako redaktor a kazatel a jsem také zodpovědný za internetové korespondenční kurzy. Když se zapojíte do námi nabízených kurzů, budu se vám rád s mými spolupracovníky věnovat.
Pokud budete mít technické připomínky a podněty, můžete mi napsat přímo na jindracer@volny.cz.Kateřina Stejskalová
sekretářka
Narodila jsem se v březnu 1980 do křesťanské rodiny. Víru jsem tedy vždy brala jako součást svého života. I když jsem si v dospívání kladla otázky, co je smyslem mého života, vždy jsem podvědomě věděla, že je to Bůh. Pokřtěna jsem byla v 18-ti letech a brzy na to jsem poznala svého manžela, který je kazatelem Církve adventistů s.d..
Vztah s Bohem mi přináší vnitřní pokoj a naplnění. Vím, že ať se stane cokoliv, Bůh je vždy se mnou a neopustí mně.
Jsem Pánu Bohu vděčná za vše co mám: zdraví, skvělou rodinu i práci v SKK. Je úžasné být při tom, když lidé poznávají Pána Boha.